יתרונות קופה ממוחשבת

בעבר השתמשו רוב בעלי העסקים במחברת חשבוניות והמתקדמים בינהם השתמשו בקופה רושמת, ורק רשתות השתמשו בקופות ממוחשבות.
עם השנים והתחרות הגוברת, גם בעלי העסקים הקטנים הבינו שכדי לצמוח ולנהל את העסק בצורה טובה יותר, הם חייבים להשתמש בקופה ממוחשבת.

מהי קופה ממוחשבת?

קופה ממוחשבת הינה עמדת מחשב, מאושרת מס הכנסה, המהווה תחליף לקופה רושמת. זו מערכת הרבה יותר מורכבת מאשר הקופות הרושמות. בדרך כלל כוללת ניהול מועדון לקוחות, ניהול הזמנות, סליקה בכרטיסי אשראי, ניהול המלאי, יומן ממוחשב, ניהול עובדים ועוד.

מה היתרונות של עסק המשתמש בקופה ממוחשבת?

  1. הסוף לבלאגן – בין אם אתם עסק של איש אחד, ובין אם יש מספר עובדים, בשיטת הניירת אף פעם אי אפשר שיהיה מסודר. גם למתקדמים שעורכים הכל באקסל, ברגע שלא הכל מסונכרן מתחילות הבעיות. בקופה ממוחשבת יש את כל הנתונים הכספיים, השיווקיים והלוגיסטיים של העסק בצורה מסודרת מאורגנת וניתנת לשליפה בכל עת.
  2. מעלים את המחזור החודשי – בזמן שהתחרות הולכת וגוברת, ניהול מועדון לקוחות פעיל, הוא הדרך הנכונה ביותר לזכות בנאמנות הלקוח, ולגרום לו לחזור אלינו שוב ושוב. בנוסף אפשרויות של שיווק כמו שליחת sms ואימייל מהתכונה ממקסמים את התפוקה.
  3. ניהול של מלאי ומעקב על הנעשה בעסק – בכל רגע נתון רמת המלאים ידועה, ויש אפשרות של הערכות מראש להזמנת מלאי רצוי.
  4. אפשרות חיבור מהיר לנתוני העסק מכל מקום – כיום בעל העסק, כבר לא חייב להיות בעסק כדי לדעת מה מצבו. על ידי חיבור פשוט לקופה הממוחשבת דרך הסמארטפון או הטאבלט, ניתן לדעת מה מצב העסק, וניתן לנהל את העסק מרחוק.
  5. נתונים כל העת – בקופה הממוחשבת בכל רגע נתון יש נתונים מלאים על העסק, ובעל העסק יכול לנהל סטטיסטיקה בצורה עקבית ופשוטה אחרי הביצועים של העסק, המנהל והעובד. לדוגמה: מה המחזור החודשי, כמה לקוחות הגיעו החודש בעקבות פרסום מסוים, מה ההוצאה הממוצעת של לקוח, מה מצב מכירות העובדים וכו’.
  6. הגדלת מכירות – קופה ממוחשבת חכמה יודעת מאפשרת לפקיד הקבלה או הקופאי להציע ללקוח, מוצרים במבצע, או מוצרים משלימים למוצר שקנה ובכך לבצע הגדלות מכירה של מאות אחוזים.
  7. שירות מצוין ללקוח – כיום ההבדל הגדול בין עסק מקצועי לעסק שאיננו מקצועי זו רמת השירות שהוא מעניק ללקוחותיו. קופה ממוחשבת היא יעילה יותר ומהירה יותר, יש אפשרות בכל רגע נתון לבדוק בהיסטוריית הלקוח מה רכש ומתי. ניתן לשלוח sms עם תזכורת ללקוח וגם בימי הולדת.

לאחר שמנינו את היתרונות המרכזיים, נראה שקופה ממוחשבת הינה חובה בכל בית עסק. קופה ממוחשבת היא מערכת לניהול עסק שעוזרת לבעל העסק לגדול, להתפתח ולהעניק שירות איכותי ללקוחותיו כל העת.